1. Stabilny przychód. 

Na sam początek to, na czym wielu inwestorom zależy w pierwszej kolejności. W przypadku nieruchomości, które są zautomatyzowane i zarządzane przez firmę zewnętrzną, notujemy stabilne, comiesięczne przychody. Mamy stałą kwotę. Mamy też bezpieczeństwo – łatwo zaplanować przychody, koszty i kolejne inwestycje. 

Dlaczego te inwestycje są przewidywalne? Kiedy mamy podpisane umowy z właścicielami nieruchomości – są to umowy często na 5, 10 lat – inwestor wie, że przez ten czas będzie miał stabilny przychód. 

Mało tego, jako że jesteśmy firmą, prawdopodobieństwo, że będziemy długoterminowym partnerem do współpracy jest dużo większe, niż gdybyśmy byli osobą fizyczną. Osobą, która może zmienić plany życiowe bądź zapomnieć wysłać przelewu na czas. 

2. Mniejsze zaangażowanie czasowe w zarządzanie nieruchomością. 

Po to też budowaliśmy naszą firmę zarządzającą najmem. Z perspektywy inwestorów: nie wyobrażamy sobie samodzielnie kontraktować i obsługiwać najemców. Wolimy oddawać to profesjonalistom. 

Tak się składa, że profesjonaliści to nasi ludzie. Wykonują swoje obowiązki, pozwalając oszczędzać czas inwestorom.  

Profesjonaliści mają wiedzę i narzędzia, aby zarządzać najmem. Tworzą procesy, które nie angażują inwestorów. 

Inwestorzy mają wiedzę i narzędzia, aby zdobywać kapitał potrzebny do inwestycji. Nie muszą zajmować się zarządzaniem najmem. 

3. Wyższa wartość nieruchomości. 

Nie trzeba daleko szukać. Blisko 15 lat temu Kamil kupował nieruchomość za 250 tysięcy złotych. Dzisiaj cena tego mieszkania to mniej więcej 750 tysięcy złotych. 

Mieszkanie było kupowane na dźwignię kredytową. Kamil zainwestował w nie 10% ceny nieruchomości – 25 tysięcy złotych. A blisko pół miliona złotych względem jego zainwestowanego kapitału to zwrot Kamila z inwestycji. 

Pamiętajmy. Połączenie zakupu aktywów i parkowania ich po swojej stronie, przy dźwigni kredytowej, jest dla naszego systemu monetarnego wręcz idealną sytuacją. W momencie inflacji aktywa rosną w cenie, a dług się dewaluuje. 

Wartość nieruchomości zostaje również podwyższona poprzez to, że mieszkanie jest wykończone bądź ulepszane w przypadku rynku wtórnego. Sama usługa wykończenia podwyższa wartość nieruchomości względem tego, jakim było kosztem inwestycyjnym. 

4. Dźwignia finansowa. 

Banki pożyczają środki finansowe w postaci kredytu niemalże na jedyne aktywo – nieruchomości. Dlaczego? Dlatego, że jest to dla nich w miarę bezpieczna inwestycja, mogą zabezpieczyć się na księdze wieczystej. 

Ponadto zakładają, że ceny nieruchomości nie będą spadać, gdyż mieszkanie jest dobrem pierwszej potrzeby. Jest to oczywiście korzystne dla inwestorów. 

Bierz pod uwagę, że banki chętnie finansują nieruchomości, zwłaszcza kredytami inwestycyjnymi na poziomie spółek. Wtedy dla banku jesteśmy partnerem biznesowym, który co miesiąc wpłaca odsetki. A bank to szanuje. 

5. Bezpieczeństwo inwestycji. 

Inwestując w nieruchomość, jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że ta nieruchomość będzie równolegle bądź nieco powyżej progu inflacyjnego wzrastała w swoją wartość. 

Ponadto bezpieczeństwo ekonomiczne i bezpieczeństwo w prawie nieruchomościowym jest na dosyć dobrym poziomie. Dlatego nie upatrujemy tutaj zbyt dużych Czarnych Łabędzi. 

Innym aspektem jest to, że nieruchomości na wynajem są zupełnie innym sposobem na zarobek niż biznes. Warto zadać sobie pytanie: czy Twój biznes byłby dokładnie tym samym biznesem, gdyby Ciebie w nim nie było? 

Nieruchomości oddane w zarządzanie profesjonalnej firmie – byłyby. To także klasa aktywów łatwa w sukcesji oraz dodatkowe źródło przychodu, kiedy aktualne przestanie pełnić swoją funkcję. 

Mądra inwestycja w nieruchomości może być krokiem, który pozwoli Ci budować finansową fortecę. Krokiem, którego właśnie potrzebujesz. 

Możesz inwestować razem z nami. Napisz do nas, a znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.