Sposobów jest wiele. Dzisiaj przedstawimy Wam jednak te najpopularniejsze i często najskuteczniejsze. 

  1. Modernizacja/remont. 

Kryją się pod tym: wyposażenie mieszkania w nowe elementy, home staging czy poprawa kwestii estetycznych. Zaliczymy do tego wszystko, co wiąże się z wyglądem mieszkania. Równie dobrze może być to wymiana dywanów, jak i przesunięcie ściany. Oczywiście efekty będą o zupełnie innej skali. 

  1. Dodatkowe usługi. 

Możesz zapewnić najemcy na przykład miejsce parkingowe, komórkę lokatorską i piwnicę. W ramach umowy najmu możemy zapewnić też korzystanie z siłowni. To atrakcje, które są dostępne zazwyczaj na nowoczesnych osiedlach. 

Możemy zezwolić najemcy także na przechowywanie zwierząt. 

  1. Elastyczne warunki umowy. 

Jest to po części powiązane z poprzednim punktem. Jest to też jednak wynajmowanie mieszkania samotnej matce z dzieckiem. To coś, czego wiele osób nie robi, niemniej odpowiednie zabezpieczenia w umowie mogą to uracjonalnić. 

Możemy dać elastyczny okres najmu oraz płatności. W pierwszym przypadku chodzi między innymi o dogodny okres wypowiedzenia, w drugim z kolei o rozbijanie płatności na raty. Elastyczność tyczy się również tego, że dzisiaj podpiszemy umowę na wynajem, a najemca wprowadzi się dopiero za kilka tygodni – mieszkanie przez jakiś czas stało będzie puste. 

  1. Wsparcie najemcy. 

Możemy pomagać najemcy w różnego rodzaju usterkach, zarówno w przypadku najmu krótko, jak i długoterminowego. Możemy być wsparciem przy adaptacji mieszkania i obsługi systemu najmu. System obsługi najmu to narzędzie, w którym najemca widzi wszystkie faktury i rozliczenia. 

Możemy być wręcz animatorem czasu wolnego, co sprawdza się szczególnie przy krótkim okresie najmu – możemy podpowiedzieć, co warto zwiedzić w danym miejscu. Równie dobrze możemy pomóc najemcy w transporcie z lotniska do mieszkania. 

  1. Udogodnienia technologiczne. 

Co to oznacza? Możemy przygotować kody QR, dzięki którym zgłaszanie wszelkiego rodzaju usterek będzie łatwiejsze. Uprości to komunikację między nami i najemcami. 

Możemy wstawić mocniejszy Internet, jeśli najemca pracuje z domu. 

Bierz pod uwagę, że metody można mnożyć niemalże w nieskończość. Niewykluczone, że o niektórych z tych czynników pewnie dotąd nie myślałeś. 

Ale co właściwie liczy się dla najemcy? Najemca patrzy nie tylko na to, jak wygląda mieszkanie. Zwraca uwagę na to, jak prezentuje się cała konstrukcja wynajmu – mieszkanie plus usługi dodatkowe. 

Ważne jest to, żeby proces ostatecznie „spinał się” w Excelu. Tylko wtedy udogodnienia dla najemcy mają sens. Wtedy można je swobodnie rozszerzać.